KIERUJEMY UWAGĘ INNYCH NA PROBLEM MARNOWANIA CHLEBA

"Chleb to artykuł pierwszej potrzeby. Jednocześnie dobro, które wymaga szacunku."
gazeta krakowska
Czytaj
"Skala marnowanego pieczywa - to nas najbardziej zaskoczyło, gdy zaczęliśmy prowadzić piekarnię"
polityka
Czytaj
"Rebread nawiązał już kontakt z 50 piekarniami,
a pieczywo jest odbierane z 8 punktów."
Clever media
Czytaj
"Każdy wypieczony bochenek chleba to pochłonięte surowce, woda, energia i ludzka ciężka praca. Niesprzedany, niezjedzony, nieprzerobiony trafi na śmietnik lub do utylizacji, co wiążę się z wygenerowaniem kolejnych gazów cieplarnianych do atmosfery."
Świat oze
Czytaj
"Pracujemy nad rozwiązaniami, które można byłoby wykorzystać w każdym miejscu na świecie. Transportowanie suchego pieczywa z jednego końca świata na drugi, by zaraz wrócił w przerobionej postaci, generowałoby zbyt wysoki ślad węglowy, a tego chcemy uniknąć. "
Dla handlu.pl
Czytaj
..
“Marnowanie żywności szkodzi planecie podwójnie! Najpierw marnujemy zasoby na etapie produkcji, a potem na etapie utylizacji. A utylizacja niesprzedanej żywności to blisko 1/3 kosztów środowiskowych, które zostały wykorzystane do jej wytworzenia.”
ING Polska
Czytaj
"Era kosmetyków z czerstwego chleba.
Te polskie start-upy robią cuda z odpadami. Biodegradowalne opakowania, mydło w płynie i makarony z dystrybutora czy smartfon z wypożyczalni – taką przyszłość gospodarki obiegu zamkniętego rysują rodzime start-upy."
rzeczpospolita
Czytaj
"A Krakow start-up may have come up with the greatest thing since sliced bread, with its innovative reusing of stale bread, including in 3D printing."
The first news
Czytaj
"Poza mocnym alkoholem planujemy produkować również piwo, kosmetyki oraz biodegradowalne opakowania PLA."
horeca trends.pl
Czytaj
Rafał Brzózka z TVP Polonia odwiedza piekarnię Handelek, gdzie odkrywa sposoby ratowania chleba przez REBREAD.
TVP POLONIA
Czytaj
REBREAD gości u siebie ekipę śniadaniowej telewizji Dzień Dobry TVN i prezentuje produkty, które powstałe z chleba.
Dzień DObry TVN
Czytaj
"Każdy sposób, by uratować chleb przed staniem się odpadem i utrzymanie go w obiegu zamkniętym produkcji, jest właściwy. "
chip
Czytaj
"Rebread na szeroką skalę wykorzystuje czerstwy chleb. Stare pieczywo jako składnik filamentu do drukarki 3D to nie jedyny produkt, który powstaje w Rebread."
benchmark.pl
Czytaj
"Według firmy Rebread w Polsce każdego roku marnuje się około 2 milionów ton chleba. Ta postanowiła więc coś z tym zrobić i to na wielu płaszczyznach."
android
Czytaj
Wygraliśmy w kategorii INNOWACJA! - Innowacyjne projekty prowadzone przez Handelek, to Rebread, czyli zagospodarowywanie niesprzedanego pieczywa oraz Breadbucha, czyli kombucha z chleba, a także grzyby, pleśń koji i smak umami.
hipoalergiczni.pl
Czytaj
"Polski startup zwrócił uwagę światowych gigantów. Rebread przyciągnął uwagę kilku gigantów rynku, którzy pracują nad wdrożeniem bardziej zrównoważonych rozwiązań w swoich zakładach."
dla handlu.pl
Czytaj
"Czerstwy chleb ma potencjał w rozwijaniu technologii druku 3D! Polski startup REBREAD łączy z siły z firmą SYGNIS w ramach misji, której celem jest rozwiązanie problemu marnowania pieczywa."
Świat oze
Czytaj
"The REBREAD idea was conceived as a direct response to the challenges facing the bakery."
the first news
Czytaj
"I dream of an international team that works in a laboratory" said Bartłomiej Rak
INNOVATION ORIGINS
Czytaj
"Inicjatywa startup wydaje się się być światełkiem w tunelu w ograniczaniu wyrzucanej żywności. W Polsce rocznie marnuje się jej około pięciu milionów ton."
radio eska
Czytaj
"Pomysłów firmy Rebread na recykling czerstwego pieczywa jest sporo. W planach jest wytwarzanie biodegradowalnych opakowań i naczyń jednorazowego użytku na dużą skalę. Taka produkcja może się okazać strzałem w dziesiątkę."
bankier.pl
Czytaj
"Marnowanie żywności to nie jedyny problem, który narasta w naszej społeczności. Gnijące resztki w kubłach emanują tzw. "ślad węglowy”, który odciska większe piętno na zmianach klimatu"
brief.pl
Czytaj
"Jako Rebread możemy uratować pieczywo z produkcji albo z handlu - przekonuje Bartłomiej Rak."
portal spożywczy
Czytaj
"Krakowski startup REBREAD Upcycled Food otrzymał wsparcie w kwocie miliona zł z funduszu Augere HFF. Zwiększy to możliwości badań nad wykorzystaniem niesprzedanego pieczywa"
dla handlu.pl
Czytaj
"Doceniamy innowacyjność idei Rebread, skalowalność projektu, jego duży potencjał rozwoju nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie.-mówi dr Tomasz Kaniowski, prezes zarządu Augere HFF."
my company polska
Czytaj
"Projekt REBREAD ma ogromny potencjał. Okazuje się, że czerstwe pieczywo można przerobić nie tylko na destylaty i piwo,  ale także kosmetyki, naczynia i opakowania."
Świat oze
Czytaj
"Polacy opracowali filament, który składa się w 10% z czerstwego chleba. Firma REBREAD powstała po to, aby „ratować pieczywo przed staniem się odpadem i przerabiać go na wartościowe produkty"
what next.pl
Czytaj
"Inspiracją są działania startupów takich jak np. uczestnik akceleratora EIT Food FAN Ecobean czy Rebread, który z niesprzedanego, czerstwego pieczywa tworzy wartościowe produkty"
horeca trends.pl
Czytaj
"W naszej działalności używamy tego pieczywa, które się nie sprzedało.  Polskie przepisy prawne pozwalają na wykorzystanie takiego odpadu do dalszej produkcji."
Polskie radio czwórka
Czytaj
“Dzięki organizacji Rebread w miesiąc udało się uratować pół tony pieczywa, które normalnie zostałoby wyrzucone do śmieci.”
INN POLAND
Czytaj
"Pomysł na własny alkohol pojawił się pod koniec 2020 roku, ponieważ nie mieliśmy co robić z czerstwym pieczywem."
spirits.com.pl
Czytaj
"W naszym konkursie nadgodzono Rebread za proces ratowania niesprzedanego chleba przed staniem się odpadem."
gazeta krakowska
Czytaj
"Dzięki działaniom startupu Rebread w ciągu miesiąca uratowano pół tony pieczywa, które normalnie zostałoby wyrzucone do śmieci."
portal spożywczy.pl
Czytaj
"Do Rebread może zgłosić się każda piekarnia, która nie chce marnować i wyrzucać pieczywa. Organizacja chce pomagać piekarniom."
MISTRZ BRANŻY
Czytaj